Urozmaicone potrawy z ziołami

Posted on Mar 28, 2014 | Składniki kuchenne |

Obecnie przyprawy stanowią nieodłączny element każdego posiłku i nikt nie potrafi wyobrazić sobie kuchni bez bogatego zestawu przypraw z różnych stron świata. Jednak jeszcze kilka lat temu na polskich stołach królowały sól i pieprz, które zastępowały nam wszystkie inne przyprawy, ograniczając możliwość przeżywania wspaniałych chwil w kuchni pełnej aromatów i na talerzu bogatym w rozmaite smaki.

Świat przypraw

Przyprawy towarzyszą nam podczas obiadów, kolacji, a nawet w wyrobach cukierniczych. Bez problemu możemy dzięki nim przybliżyć sobie także inne zakątki świata, z łatwością kopiując nawet najbardziej charakterystyczne dania. Podróże kulinarne to naprawdę znakomity pomysł i świetna rzecz zwłaszcza dla ludzi, którzy są otwarci poznawczo. Nie chodzi tu o takie proste rzeczy że przyprawy ziołowe znajdą się w kotletach mielonych, które zrobimy na niedzielę. Chodzi bardziej o to, że spróbujemy poznać dogłębnie jakąś kuchnię i zechcemy spojrzeć na świat i na stół z jej perspektywy.

przyprawy-w-misce

Wielokrotnie właśnie takie eksperymenty doprowadzają do konkretnych efektów, które robią wrażenia na różnych osobach. Dobrze jest w takich kulinarnych eskapadach posiłkować się książkami kucharskimi. Oczywiście możemy próbować działać na własną rękę ale nie zawsze jest to tak efektywne. Przed rozpoczęciem kuchennych eksperymentów warto też pamiętać o jednej podstawowej zasadzie, czyli zachowaniu umiaru w proporcjach i w mieszaniu różnych przypraw.Jeśli przesadzimy, efekt z pewnością nie będzie zachwycający, a być może wręcz zniechęcający. W innych przypadkach, nawet jeśli to nie będzie ten smak, to z pewnością będziecie bliżsi znalezienie tego, czego poszukiwaliście.

Polecamy tego typu eksperymenty i zachęcamy do gotowania. Świata nie poznaje się tylko oczami i uszami. Poznajemy go także językiem. Warto wybrać się w jakąś podróż we własnej kuchni, bo może się okazać że będzie to podróż naszego życia. W takiej sytuacji na pewno będzie się nam podobać. Skoro tak będzie to znaczy że cały pomysł był bardzo sensowny.

Aromatyczne przyprawy ziołowe Kotanyi wprowadzą do Twej kuchni smak!