Po co przyprawiamy potrawy

Posted on Mar 26, 2014 | Składniki kuchenne |

Kiedy zabieramy się za przygotowanie konkretnej potrawy, przeważnie automatycznie sięgamy po konkretne przyprawy, często wybieramy nawet przyprawy orientalne, zależnie od tego co tak naprawdę mamy ochotę ugotować. Choć przyprawy w gotowaniu są podstawą, niektórzy zastanawiają się po co ich tyle istnieje i dlaczego stosuje się je w gotowaniu. Może to i dziwne że naprawdę aż tyle tego wszystkiego jest, ale musimy uwierzyć, że są naprawdę wręcz niezbędne.

Co przyprawiamy

Bez względu na to co mamy zamiar ugotować, będziemy w pierwszej kolejności szukać konkretnych przypraw. Jest ich tak bardzo dużo, a jednak trzeba przyznać, każda pasuje do innego dania, innego rodzaju mięsa czy składnika. Dlatego jest ich tak bardzo dużo. Kiedy mamy zamiar przygotować kurczaka, to zwykle sięgamy po przyprawę stosowną dla tego mięsa. Gdy chcemy przyprawić zupę, to wybieramy jeszcze inną torebeczkę. Musimy wiedzieć, że przygotowanie potrawy to kombinacja różnych przypraw. Niekiedy wykorzystuje się właśnie wspomniane orientalne, ponieważ bardzo wielu ludzi w dzisiejszych czasach podróżuje po świecie. Spożywa różne posiłki i przez to gustując w nich, decyduje się również na samodzielne przygotowanie.

potrawa-z-bliska

Dlaczego przyprawiamy

Przyprawy używamy do każdego dania. W ten sposób po prostu chcemy uzyskać wyraźny, apetyczny smak. I w większości dań nam się udaje, chyba że nasza wiedza na temat gotowania jest na tyle słaba, że nie potrafimy ich w ogóle zastosować. Tak czy inaczej próbujemy i większości z nas to akurat się udaje. Przyprawiając potrawy możemy uzyskać jednocześnie wyjątkowy aromat. Przyprawa ma również na celu sprawienie, że unosząca się nad talerzem para, będzie smacznie pachniała.

Trzeba tylko pamiętać, aby wykorzystać do konkretnej potrawy odpowiednią przyprawę. Kiedy ktoś ją myli, albo przyprawia tak po prostu na oko, to różnie z tym bywa. Jeżeli już zabieramy się za przyprawienie potrawy, musimy zrobić to porządnie. Niektórzy stosują jedynie sól i pieprz. Przyprawiając potrawę orientalnie, smak jest wyraźniejszy.Smak potraw będzie bogatszy dzięki przyprawom i inspiracjom dostępnym pod adresem http://pl.kotanyi.com/asortyment/rodzaje-produktow/product-detail-pl/product-category/kuchnia-etniczna/.