Bogaty wybór ziół

Posted on Kwi 1, 2014 | Składniki kuchenne |

Wystarczy zajrzeć na stronę internetową producenta ziół i przypraw, aby móc zauważyć jak bardzo duży wybór istnieje. A jest naprawdę spory, gdyż przyprawy te są rozmaite. Wykorzystuje się je do różnych potraw. Jedna do wszystkiego nie pasuje. Jest więc ich znacznie więcej niż nam się wydaje. Zapewne przeglądając daną ofertę, niektóre zioła przyprawy są nam bardzo dobrze znane. Nie brakuje jednak też tych, które z kolei są całkiem obce.

Co gotujemy i czym przyprawiamy

Przeważnie każdy z nas na co dzień przygotowuje tradycyjne dania. Oczywiście nie każdego dnia jest schabowy z ziemniakami i kapustą, ale są to dania właśnie w tym stylu. Niektórzy robią bigos, inni jakieś zupy. To takie dania, które przygotowuje się dość szybko, a wystarczają na długo i jednocześnie dają sytość. Zapewne brak przypraw przyczyniłby się do stworzenia fatalnych dań, dlatego owszem przyprawiamy, ale z wykorzystaniem tylko tradycyjnych ziół i przypraw.

mieta-z-bliska

Znana jest nam na pewno bazylia. Podobnie orientujemy się w przypadku kminku. Majeranek i koper to w zasadzie podstawa. Są jednak też inne przyprawy czy zioła, których kompletnie nie znamy. Najwyraźniej do naszych dań nie pasują.Zdarza się, że raz na jakiś czas, niemalże od wielkiego święta, przygotowujemy nieco inne dania, mniej spotykane i rzadziej gotowane. Może są to dania orientalne, a może polskie, ale tak czy inaczej nie są na tyle popularne, by każdy je gotował w zwykły dzień. I w tym przypadku zdecydowanie trudniej jest dobrać przyprawy, chyba że mamy konkretny przepis, na którym się wzorujemy. Wówczas kupujemy nawet te przyprawy i zioła, których nie znamy.

Ale w sklepach są, aż dziwimy się, że nie mieliśmy nigdy okazji ich widzieć. Wybór ziół i przypraw jest bardzo duży dlatego, że każdy zwykle przygotowując swoje ulubione dania, ma inne zapotrzebowanie. To, że jakieś zioło kompletnie nam nie pasuje i nigdy go nie używamy nie oznacza, że pozostałym nie będzie potrzebne. Stąd to urozmaicenie. Choć warto zaznaczyć, że wybór dają też producenci. Jest ich wielu i trudno zdecydować się na konkretnego.Najbardziej aromatyczne zioła, przyprawy Kotanyi wprowadzą intensywny smak do Twej kuchni.