Wybór odpowiedniego wina dla kobiet

Posted on Wrz 2, 2015 | Potrawy |

Znawcy win bardzo dobrze orientują się w tym, że są specjalne wina, która szczególnie przypadają do gustu paniom. Po prostu, kobiety mają zupełnie inne doznania smakowe niż mężczyźni. I chociaż rzeczywiście, w wielu przypadkach jest tak, że pewne upodabnia smakowe są takie same to zazwyczaj jest tak, że jednak są gatunki, które kobiety wybierają o wiele chętniej niż mężczyźni.

Upodobania męskie

Mężczyźni zazwyczaj chętniej wybierają wino czerwone, mocne. Lubią oni wyraziste smaki dzięki którym później czują, że mają do czynienia z trunkiem wytrawnym. Mężczyźni mniej też zastanawiają się nad tym, czy konkretne wino będzie pasować do jakiejś okazji.

Panowie są bardziej też przywiązani do jednego rodzaju wina. Kiedy już jakieś spośród wielu mają bardzo dokładnie sprawdzone to później kupują je przy każdej możliwej okazji. Oczywiście, pozwalają sobie także na pewne eksperymenty, jednak trzeba przyznać, że nie tak często jak kobiety.

wino dla mężczyznDla nich bardziej liczy się to, by wino, które zakupią było dla nich najlepsze. I dlatego też są tak przywiązani do określonych marek. Zależy im na tym, by po prostu w każdej sytuacji otaczać się tym, co jest wyjątkowo smakowite. Dlatego nawet w wielu sklepach internetowych są specjalne podziały na wina, które będą bardziej smakować kobietom oraz na kategorię: „wina dla niego”. Taki podział na kategorie pozwala też obu płciom trafniej dobierać dla siebie prezenty z tego zakresu.

Upodobania kobiece

Jeżeli zaś chodzi o kobiece upodobania co do tego, jakie wino wybrać to kobiety bardziej lubią wino białe, łagodne. Chętniej też kupują wino różowe czy pewne mieszanki. Generalnie, klientki sklepów z winami bardziej wolą eksperymentować.

Panie lubią próbować nowych smaków i bardziej zwracają uwagę na to, jakie wino może pasować do poszczególnych okazji. Są bardziej wymagające i zależy im, by określony trunek był dla nich faktycznie najlepszy. O tym też muszą pamiętać mężczyźni, kiedy kupują wino dla swojej wybranki.

Sprawdź: Oferta sklepu z winami – Vinorama.pl