Jak wybrać dobry cydr?

Posted on Lip 29, 2015 | Potrawy |

Nie musimy się zbytnio rozwodzić nad tym, jak smacznym i wyjątkowym napojem jest cydr. Jego walory smakowe, jak również orzeźwiające są znane każdemu, to choć raz skusił się na jego zakup. Przyznać jednak z drugiej strony warto, że w obliczu całego mnóstwa produktów na półkach sklepowych oraz w sklepach internetowych, trudno, mówiąc metaforycznie, oddzielić ziarno od plew, a więc, mówiąc wprost – kupić taki cydr, który najlepiej się spisze i zapewni doskonałe wrażenie dla naszych zmysłów. Czym zatem kierować się podczas wybierania? Prezentujemy kilka praktycznych porad, które okazać się mogą być naprawdę użyteczne.

Cena nie jest najważniejsza

Wiele osób, kupując napoje takie, jak cydr, pierwsze wrażenie zbiera, przyglądając się cenie trunku. Nie jest to jednak w żaden sposób dobre podejście. A to dlatego, że od ceny zdecydowanie ważniejsza jest jakość. W tym przypadku najlepiej jest sięgnąć z całą pewnością po produkty naturalne i cenione przez ekspertów – choć bowiem dobroński cydr może kosztować minimalnie więcej od takiego, który pochodzi z bardzo dużej fabryki, to jego skład oraz jakość są nieporównywalnie lepsze – podobnie, jak smak. Dlatego też, zamiast patrzeć na cenę, spójrzmy po prostu na własności danego napoju – jego skład, to, czy są w nim obecne konkretne gatunki jabłek oraz na konsystencję czy też klarowność. A jeśli jesteśmy na przykład na pokazie czy degustacji, koniecznie skosztujmy dobroński cydr czy każdy inny, który jest serwowany, by mieć pewność, ze wybieramy to, co najlepsze.

Nie tylko supermarketysklep cydr

Ważne jest również to, gdzie taki cydr kupimy. A miejsc jest wiele. Najczęściej zakupu dokonujemy po drodze i przy okazji, stawiając na przykład na jakiś hipermarket czy też dyskont. Oczywiście, można tam od czasu do czasu znaleźć dobry produkt. Najlepiej jednakże zajrzeć jest do profesjonalnego sklepu z piwem oraz innymi napojami, lub też zamówić cydr przez Internet w specjalistycznym sklepie, gdyż tam można liczyć na najszerszy wybór gatunków oraz bardzo dobre ceny.