Dobór wina do potraw

Posted on Sie 4, 2015 | Potrawy |

Każdy chyba ma świadomość, że wino jest doskonałym towarzyszem potraw i pozwala cieszyć się wyjątkowym smakiem mięsa, ryb czy też warzyw. Kluczem do sukcesu jednak, pozwalającym wydobyć pełnię aromatu – tak z jedzenia, jak i z samego trunku, jest dobór odpowiedniego wina do odpowiedniego jedzenia.

Jak to zrobić, by uzyskać najlepszy efekt? Oto kilka praktycznych porad w tym zakresie, które okazać się mogą być niezwykle przydatne w tym właśnie zakresie.

Czerwone do czerwonego, białe do białego

Podstawowa i bardzo łatwa do zapamiętania zasada związana z trunkami mówi, że wino dobierać należy do mięsa kolorem. Oznacza to, że jeśli sięgamy po mięso czerwone – przygotowując choćby dania z wołowiny czy też wieprzowiny, powinniśmy je ubogacić, korzystając z czerwonego, lub też różowego wina. Jeśli zaś przygotowujemy mięso białe, a więc w szczególności drób, jak również rybę, zdecydowanie lepiej sprawdzi się wino białe.

Co oczywiste, do potraw takich podajemy wino wytrawne, a więc to o niskim stężeniu cukru i kwasowe, gdyż to ono będzie dobrze wydobywać aromat dań. Podkreślić warto również, że winem wytrawnym mięso warto podlać w trakcie smażenia, aby podbić jego smak. To zawsze przynosi naprawdę dobre efekty pod każdym względem i na pewno warto o tej sprawie właśnie pamiętać, szukając dobrego sposobu w kuchni.

Jakie wino w kuchni?wino_ekologiczne19

Są tacy, którzy uważają, że do podlewania potraw zastosować można dosłownie każde wino. Prawda jest jednak taka, że jego jakość również odbija się w pełni na smaku potraw. Dlatego też, najlepiej sięgnąć po produkty takie, jak wino ekologiczne. A dzieje się tak z wielu powodów.

Przede wszystkim zaś dlatego, że np. takie wino ekologiczne Semi Dry jest zupełnie naturalne i zazwyczaj wyróżnia się pełnym i interesującym smakiem. Tego zaś po prostu przegapić nie można i warto sobie z tego z całą pewnością zdać sprawę. Do kuchni zatem – czy to do serwowania razem z daniami, czy to  do użytku na potrzeby sosów oraz innych tego typu elementów – warto zainwestować w dobrej klasy wino typu ekologicznego. To się naprawdę opłaci.